Dzięki współpracy służby ujawniły cały arsenał broni i amunicji oraz 6 kilogramów narkotyków [ZDJĘCIA, FILM]

Dzięki współpracy służb udało się zabezpieczyć nielegalny arsenał broni palnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 tysiące sztuk amunicji i ponad 6 kilogramów marihuany. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.


Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka wraz z dolnośląskimi policjantami z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Narkotykowej dolnośląskiej komendy i z Kłodzka oraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno – Skarbowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe oraz o posiadanie bez zezwolenia całego arsenału broni i amunicji. 

Na terenie powiatu kłodzkiego służby zatrzymały dwóch mężczyzn w wieku 30 i 64 lat. W wyniku przeszukania posesji, funkcjonariusze ujawnili sprzęt służący do produkcji narkotyków oraz zabezpieczyli ponad 6 kg marihuany. Dodatkowo na miejscu zabezpieczono cały arsenał broni składający się z 39 sztuk broni palnej długiej i krótkiej różnego rodzaju i kalibru.


Ujawniono również ponad 3 tysiące sztuk amunicji oraz pół kilograma czarnego prochu. Na miejscu zabezpieczono również maszynki do produkcji amunicji oraz 55 szabli, a także pieniądze w różnych walutach w łącznej kwocie około 30 tysięcy złotych.

Przedmioty ukryte były w różnych miejscach budynku zajmowanego przez mężczyzn. W przeszukaniu towarzyszył funkcjonariuszom pies służbowy Straży Granicznej, który doprowadził do nielegalnej suszarni wykorzystywanej w narkotykowym procederze. Suszarnia znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu i  wyposażona była w specjalistyczne urządzenia grzewcze, termometry, filtry oraz nawiewy, a także przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.

Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej, która nadzoruje postępowanie  sąd zastosował wobec 30 i 64-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *