Nieszczęśliwe wypadki przy pracy!

Wczoraj na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do dwóch nieszczęśliwych wypadków. 31 – latek, stracił rękę podczas pracy z rębakiem natomiast 61 – latek, został uderzony przez spadającą część drzewa. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas obchodzenia się z różnego rodzaju sprzętem mechanicznym. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna, pośpiech, a przede wszystkim alkohol mogą doprowadzić do tragedii.
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:00 na terenie gminy Siennica Różana. Jak wstępnie ustalili mundurowi 61 – latek z powiatu chełmskiego podczas wyrębu drzew został uderzony w twarz przez spadającą gałąź. Na szczęście pracował razem z 53 – latkiem, który natychmiast podwiózł mężczyznę do miejsca, w które bez problemu mogły dojechać służby ratunkowe. Poszkodowany z obrażeniami twarzy trafił do szpitala w Chełmie. Jak ustalono obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Drugi wypadek miał miejsce po godzinie 15:00 w gminie Łopiennik Górny. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji ustalili, że 31 – latek stracił rękę podczas pracy przy wycince gałęzi. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna włożył rękę do rębaka podłączonego do ciągnika rolniczego. Został natychmiast przetransportowany przez załogę Pogotowia Lotniczego do szpitala w Lublinie. Badanie stanu trzeźwości 31 – latka wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas obchodzenia się z różnego rodzaju sprzętem mechanicznym. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna, pośpiech, a przede wszystkim alkohol mogą doprowadzić do tragedii.

młodszy aspirant Jolanta Babicz/lubelska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *