Śmiertelny wypadek drogowy. Nie żyje 27-latek! Czołowe zderzenie auta osobowego i autobusu.

 
1 lipca br., na drodze gminnej w miejscowości Rabsztyn, w powiecie olkuskim, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i autobusu.
 
Jak wstępnie ustalili policjanci, 27-letni kierowca volvo z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się czołowo z autobusem, który jechał od Olkusza w stronę Wolbromia. 27-letni kierowca volvo poniósł śmierć na miejscu.
Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy. Autobus linii podmiejskiej jechał bez pasażerów.

 
Na miejsce zdarzenia skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także olkuskich policjantów z ruchu drogowego. Droga prowadzącą przez Rabsztyn była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd obwodnicą.
Utrudnienia na drodze trwały ponad 3 godziny. Będący na miejscu policjanci zbierali ślady i ustalali osoby, które mogą wnieść informacje w tej sprawie. Zabezpieczono również monitoring. Teraz zadaniem śledczych będzie ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.
 
Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę na drodze oraz jazdę zgodną z obowiązującymi limitami prędkości.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *