Nielegalna produkcja alkoholu i papierosów w Zamościu

Aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych papierosów ujawnili dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednym z mieszkań w gminie Zamość.


Wczoraj dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednej z miejscowości w gminie Zamość dokonali przeszukania domu należącego do 65-letniego mężczyzny. Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych już papierosów.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna alkohol i papierosy wytwarzał wspólnie z 52-letnią kobietą, z którą wspólnie też zamieszkiwał. Wyprodukowane nielegalnie wyroby trafiały na lokalny rynek – do okolicznych mieszkańców.

W czasie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili również nielegalny pobór energii elektrycznej. Wszystkie działające w domu urządzenia elektryczne zasilane były prądem, za którego zużycie gospodarze nie ponosili żadnych kosztów.

Teraz o dalszym losie 65-latka i jego 13 lat młodszej partnerki zadecyduje Sąd. Nielegalny wyrób alkoholu oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku. Natomiast za kradzież energii kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

/lubelska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *