Narkotyki i nielegalny tytoń warte prawie 1,5 mln zł

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu ujawnili na jednej z prywatnych posesji w powiecie elbląskim nielegalne towary akcyzowe i narkotyki warte blisko 1,5 mln zł. W związku ze sprawą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 33 i 54 lat.
W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze SG wkroczyli do akcji, gdy mężczyźni pakowali do busa worki z krajanką tytoniową. Zabezpieczono prawie 100 kg krajanki. W wyniku przeszukań pomieszczeń zabezpieczono znaczne ilości ususzonych krzaków konopi indyjskich, prawie pół kilograma marihuany, 19 sadzonek konopi i duże ilości suszu tytoniowego. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1880 kg suszu tytoniowego, przeszło 130 kg krajanki, 498 g marihuany, 10 kg suszonych krzewów wyglądem i zapachem wskazujących na konopie, 19 ściętych roślin konopi, maszynę do cięcia tytoniu, wagi elektroniczne i 8 tys. zł w gotówce. 

33-latek i 54-latek, po przeprowadzeniu z ich udziałem czynności procesowych, zostali zwolnieni. Wobec 30-latka, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy z możliwością jego uchylenia w chwili złożenia poręczenia majątkowego.

zdj. Morski OSG/strazgraniczna.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *