Skaryszewskie wstępy na targi końskie z udziałem ITD. „Krokodyle” kontrolują pojazdy przeznaczone do transportu zwierząt.

Mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego patrolują drogi na terenie Skaryszewa koło Radomia, gdzie odbywają się jedne z najstarszych i najbardziej znanych targów końskich. „Krokodyle” kontrolują pojazdy przeznaczone do transportu zwierząt. W poniedziałek, 19 lutego br. nad ranem udzielali również pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze poważnie wyglądającego wypadku drogowego, do którego doszło na ich oczach.

Poruszający się zarówno oznakowanymi, jak i nieoznakowanymi radiowozami inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu, Biura Elektronicznego Poboru Opłat Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Delegatury Centralnej GITD szczególną uwagę zwracają na pojazdy przewożące zwierzęta. Podczas kontroli drogowych badają trzeźwość kierujących, sprawdzają stan techniczny pojazdu oraz warunki, w jakich odbywa się transport koni. W przypadku samochodów ciężarowych analizują również czas pracy kontrolowanych kierowców.

W poniedziałek, ok. godz. 6:30 doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą, przy której odbywają się targi końskie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wynika, że kierująca volkswagenem passatem skręcając w lewo z głównej drogi nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia ze skodą octavią. Tuż obok miejsca wypadku znajdowała się akurat jedna z załóg WITD w Radomiu. Inspektorzy natychmiast ruszyli z pomocą przedmedyczną poszkodowanemu kierowcy skody, który został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił do szpitala. Następnie powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe i zabezpieczyli miejsce wypadku do czasu ich przybycia.

/www.gitd.gov.pl/

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *