Marihuana w pomidorach, czyli ogrodnicze hobby pewnego rodzeństwa

W ręce skarżyskich policjantów trafiło we wtorek rodzeństwo z Suchedniowa. 22-latka i jej 18-letni brat podejrzewani są o uprawę nielegalnych konopi. Kryminalni zabezpieczyli rośliny, a ich właściciele prawdopodobnie będą musieli się wytłumaczyć przed sądem. Może im grozić nawet 3-letnia rozłąka ogrodniczą pasją.
Stróże prawa od pewnego czasu podejrzewali, że na jednej z suchedniowskich posesji uprawiane są nielegalne konopie. Wczoraj „odwiedzili” jej mieszkańców. Pośród pomidorów rosnących w niewielkiej szklarni, ujawnili 5 krzaków konopi indyjskiej, pokaźnych już rozmiarów. Okazało się, że właścicielami zakazanych roślin jest 22-latka i jej 18-letni brat. Oboje zostali zatrzymani, a „znalezisko” trafiło do policyjnego depozytu. Właściciele nielegalnej flory tłumaczyli stróżom prawa, że pielęgnowali rośliny, a uzyskany narkotyk mieli „spożytkować” osobiście.

Ogrodnicze zapędy rodzeństwa nie szły jednak w parze z obowiązującym prawem. Za uprawę konopi, grozi bowiem do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko – Kamienna/swietokrzyska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *