Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Ponad 11 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dwóch podejrzanych wpadło na gorącym uczynku, gdy przewozili w torbach zakazane w Polsce środki. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany podczas przeszukania mieszkania. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 34 do 41 lat, którzy posiadali łącznie około 11 kilogramów środków odurzających, w tym ponad 3,5 kilograma amfetaminy oraz blisko 8 kilogramów marihuany.

Do zatrzymań doszło w sobotnie popołudnie, w jednej z miejscowości na terenie powiatu Wejherowskiego. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn wpadło na gorącym uczynku, gdy przewozili środki odurzające. Miały one trafić do dziupli narkotykowej, która mieściła się jednym z budynków wielorodzinnych. Trzeci z podejrzanych został zatrzymany w czasie przeszukania mieszkania, do którego były przerzucane środki odurzające. Podczas prowadzonych czynności procesowych, policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu próżniowo pakowane worki z suszem roślinnym oraz dwie precyzyjne wagi elektroniczne. Narkotyki ukryte były w walizce przy łóżku oraz w lodówce.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową z przeprowadzonych czynności, a podejrzani zostali przekonwojowany do starogardzkiej komendy. Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających.Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpili również do sądu za pośrednictwem prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu.

/pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *