„Kurier” przewoził imigrantów. Transport udaremniony przez policjantów

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali siedmiu imigrantów. Sześciu z nich jest narodowości irackiej, a jeden prawdopodobnie egipskiej. Osoby były przewożone przez 30 -letniego ukraińskiego kierowcę. Trwają czynności procesowe z ich udziałem.
W nocy 15 grudnia tuż przed godziną 1:00 nowosolscy policjanci podczas patrolu skontrolowali samochód osobowy marki Volkswagen. Autem tym podróżowało łącznie ośmiu mężczyzn. W wyniku podjętych czynności ustalono, że sześciu z nich to obywatele Iraku, a jeden zaś obywatel Egiptu, którzy prawdopodobnie nielegalnie przebywają na terenie Polski i zmierzają w kierunku Niemiec. Mężczyźni są w wieku od 23-27 lat. Przewożący ich obywatel Ukrainy został zatrzymany do wyjaśnienia, postawiono mu zarzut z art. 264 § 3 kodeksu karnego, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci powiadomili Straż Graniczną, której to imigranci zostaną przekazani do dalszych czynności. Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu imigrantów lub podejrzanymi osobami. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *