Kierujący cysterną z paliwem uderzył w barierę energochłonną

57 letni obywatel Łotwy stracił panowanie nad cysterną z paliwem i zjechał na pobocze. Zdarzenie miało miejsce w Wólce Łabuńskiej. Ciężarówka uderzyła w barierę energochłonną, co powstrzymało pojazd przed jego przewróceniem się. Do późnych godzin nocnych droga krajowa nr 17 była zablokowana. Służby ratunkowe, przy użyciu specjalistycznego sprzętu technicznego postawiły cysternę na koła. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Wczoraj około godziny 17:00 dyżurny zamojskiej komendy Policji został powiadomiony, że na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wólka Łabuńska kierujący cysterną uderzył w barierę energochłonną.
Natychmiast zostały tam skierowane służby ratunkowe. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą typu cysterna jechał od Zamościa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. W cysternie transportował olej napędowy w ilości około 29 000 litrów. Nagle, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w barierę energochłonną. Bariera powstrzymała pojazd przed jego przewróceniem się.

Scanią kierował 57-letni obywatel Łotwy. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń, nic nie stało się również osobom postronnym. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Zamościa, czynności wykonywali również strażacy z lubelskiej specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego. Do działań wykorzystany został specjalistyczny sprzęt techniczny. Ciągnik siodłowy i naczepę pojazdu zabezpieczano przy użyciu stalowych lin. Po kilku godzinach przy użyciu dźwigu oraz wozu pomocy technicznej cysterna została postawiona na koła.

Kiedy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe ruch w tym miejscu był zablokowany. Policjanci zorganizowali objazdy. Działania służb trwały tam do późnych godzin nocnych, ruch na „krajówce” został przywrócony dopiero około godziny 1:00 w nocy.

Szczegóły zdarzenia oraz przyczynę utraty panowania nad pojazdem przez 57-latka ustalają policjanci.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *