Kierując się nawigacją uszkodził naczepę, budynki i zablokował drogę

Dwa wysokie mandaty i punkty karne to konsekwencje dla 24 letniego kierowcy samochodu ciężarowego, który w Rogalowie zignorował znak zakazu i jadąc drogą gruntową uszkodził naczepą samochodu, dachy dwóch budynków znajdujących się przy drodze, a na koniec zablokował przejazd. Jak wytłumaczył policjantkom… tak poprowadziła go nawigacja.
Zdarzenie miało miejsce wczorajszej nocy. Kierowca samochodu ciężarowego marki Man, 24 letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc do jednego z dużych zakładów produkcyjnych na terenie gminy Nałęczów pomylił drogę. Kierując się nawigacją, w Rogalowie wjechał na drogę gruntową, tym samym ignorując  znak drogowy informujący o zakazie wjazdu dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Próbując przejechać dalej, uszkodził dachy dwóch budynków gospodarczych znajdujących się w pobliżu drogi oraz naczepę swojego samochodu. Ostatecznie zablokował drogę, nie mogąc wyjechać ani cofnąć. Konieczne było wezwanie służb. Policjantki z Nałęczowa, które przyjechały na miejsce wysłuchały tłumaczenia o nawigacji, kończąc sprawę dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę tysiąca złotych. Ponadto konto kierowcy zasiliło 5 punktów karnych.

podkomisarz Ewa Rejn – Kozak/pulawy.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *