Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażerka z narkotykami w kieszeni – para wpadła w ręce policjantów

Policjanci zatrzymali 32-latka, który kierował auto marki VW znajdując się pod wpływem środków odurzających i mając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Pasażerka tego pojazdu posiadała przy sobie marihuanę i metamfetaminę.


Teraz za popełnione czyny para odpowie przed sądem. Kobiecie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowcy do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W dniu 6 lutego br. kilka minut po godzinie 02.10 policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego komendy miejskiej w Legnicy na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna był pobudzony i zdenerwowany. W trakcie kontroli okazało się, że kierował pojazdem pod wpływem narkotyków.


W związku z tym pobrano jego krew do dalszych badań. Oprócz tego posiadał on też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów .  Wraz z mężczyzną w samochodzie podróżowała 29-letnia pasażerka, przy której funkcjonariusze ujawnili metamfetaminę oraz marihuanę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Para została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Kobiecie za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 32-latkowi za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *