WYWAŻYLI DRZWI I ZABEZPIECZYLI NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER – SKUTECZNE DZIAŁANIA POLICJI I KAS

Sulechowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali kolejny już nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa.


Właścicielom nielegalnego salonu gier grozi kara pozbawienia wolności, a także grzywna w wysokości nawet 400 tysięcy złotych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie uzyskali informacje, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych. Gdy policjanci ustalili, gdzie funkcjonuje lokal postanowili wejść do środka wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i sprawdzić co dzieje się wewnątrz. Niestety osoby znajdujące się w środku, gdy zorientowały się, że mają do czynienia z policjantami, zamknęły drzwi na klucz i nie chciały otworzyć.


Policjanci bez wahania wyważyli drzwi. Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał odpowiedniej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny za każdy automat wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych. Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa.


Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo Izby Administracji Skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej GórzeDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *