Funkcjonariusze przejęli znaczną ilości narkotyków i zabezpieczyli sprzęt do ich produkcji

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Placówki Straży Granicznej w Kłodzku i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Wśród postawionych zarzutów są również te związane z nielegalnym handlem tymi środkami. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Na podstawie posiadanych informacji o jednym z mieszkańców powiatu kłodzkiego, mogącym posiadać narkotyki, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w jego miejscu zamieszkania. Podczas sprawdzenia pomieszczeń zajmowanych przez 31-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Środki odurzające ukryte były w szafie umieszczonej w garażu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 700 gram marihuany. Ponadto ujawnili i zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt przeznaczony do wytwarzania środków odurzających, małe woreczki foliowe oraz wagę elektroniczną.

Zebrany materiał dowodowy przez śledczych pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów przestępstwa posiadania, uprawy i udzielania narkotyków. W toku prowadzonych czynności okazało się, że podejrzany nielegalnym procederem trudnił się już kilka lat.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Postępowanie trwa nadal, a sprawa jest rozwojowa.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku/dolnoslaska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *