Dwóch mężczyzn aresztowanych za posiadanie narkotyków

Policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W ostatnich dniach policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy na podstawie wcześniej zebranych informacji swoje działania zakończyli pozytywną realizacją. Policjanci zatrzymali 19 – letniego mężczyznę mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który w mieszkaniu przechowywał środki odurzające w postaci amfetaminy o wadze ponad 8 gramów.Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego przez policjantów usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, a także udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


Funkcjonariusze zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego. W wyniku przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci w szafie ubraniowej ujawnili i zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany, wagę elektroniczną, a także substancję psychotropową w postaci tabletki ekstazy. 20 – latek podobnie jak jego poprzednik trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścili ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: /zachodnipomorska.policja.gov.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *