Zatrzymano dwa kradzione auta

W środę 24 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali pochodzący z kradzieży samochód marki Fiat 500. Drugiego fiata zatrzymała Policja po informacji od funkcjonariuszy SG.
Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat 500 na niemieckich numerach rejestracyjnych. 45-letni Polak, który kierował pojazdem nie okazał funkcjonariuszom żadnych dokumentów i nie chciał powiedzieć jak wszedł w posiadanie auta. Kontrolując wnętrze auta funkcjonariusze SG zwrócili uwagę na stacyjkę pojazdu, w której ujawniono specjalnie skonstruowany kluczyk oraz zauważyli, że ktoś wcześniej manipulował w elektronice pojazdu. W wyniku dokonanych sprawdzeń w bazach poszukiwawczych ustalono, że samochód został kilka godzin wcześniej skradziony w Berlinie.

Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu to 30 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci ze Słubic. 
W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze SG ustalili dodatkowo, że kilka minut wcześniej wjechał do Polski drugi samochód marki Fiat 500, który także pochodzi z kradzieży na terytorium Niemiec. Informację funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast przekazali policjantom z Nowego Tomyśla. W wyniku współpracy Straży Granicznej i Policji udało się zatrzymać na autostradzie A-2 drugie z kradzionych na terenie Niemiec aut.

nadodrzanski.strazgraniczna.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *