Banknoty euro z… gry planszowej na pobyt w Polsce

W tym tygodniu kolejni już cudzoziemcy posłużyli się na granicy banknotami do gier. Tym razem oba przypadki miały miejsce na przejściu granicznym w Budomierzu. Okazane na granicy pieniądze miały pokryć koszty pobytu cudzoziemca w Polsce. Przypominały euro, ale były to banknoty używane w grach planszowych.


W środę (14 lutego) 24–letni obywatel Mołdowy wjeżdżając do Polski okazał funkcjonariuszowi SG 14 banknotów o nominale 100 euro. Funkcjonariusz szybko zauważył, że tylko wyglądem  przypominają one oryginalną walutę. Ponadto na każdym z banknotów znajdował się napis, że nie stanowią one środków płatniczych. Mimo to cudzoziemiec liczył, że wprowadzi w błąd polskich funkcjonariuszy SG.


Dwa dni wcześniej, również na przejściu granicznym w Budomierzu, miał miejsce podobny przypadek. 35–letni Ukrainiec posłużył się 1 banknotem imitującym oryginalny o nominale 100 euro.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut  usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Ponadto cudzoziemcy, oprócz zarzutów karnych, otrzymali również decyzję administracyjną o odmowie wjazdu na teren Polski i wrócili na Ukrainę.


Jest to kolejny w ostatnich tygodniach przypadek posłużenia się na granicy  walutą do gier planszowych podczas kontroli celu i warunków wjazdu. Na początku lutego dwa tego typu zdarzenia miały miejsce na przejściu granicznym w Medyce i dwa na przejściu granicznym w Krościenku. Trzech obywateli Ukrainy i jeden Mołdawianin posłużyli się wówczas imitacjami 100 euro oraz 100 dolarów.

Źródło: /strazgraniczna.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *