Autobus miejski z zakazem dalszej jazdy

Śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wzięli pod lupę autobusy miejskie, poruszające się po ulicach Katowic. Jeden z nich był w tak złym stanie technicznym, że po kontroli musiał zostać usunięty z drogi do zajezdni przez holownik.


We wtorek, 23 stycznia 2018 r. na pętli autobusowej przy ul. Tysiąclecia w Katowicach inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z tego miasta prowadzili kontrole pojazdów komunikacji miejskiej.

Jeden z nich już na pierwszy rzut oka wyglądał na mocno wyeksploatowany. Autobus ten ledwie zatrzymał się na przystanku i od razu pojawiła się pod nim plama cieczy. Podczas oględzin stanu technicznego inspektorzy stwierdzili duże wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdu.


Autobus w tak złym stanie technicznym nie nadawał się nie tylko do przewozu pasażerów, ale w ogóle nie powinien poruszać się po drodze. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i nie dopuścili kontrolowanego pojazdu do dalszej jazdy. Niesprawny autobus został usunięty z drogi do zajezdni za pomocą holownika.


/gitd.gov.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *