Areszt za prowadzenie plantacji marihuany [ZDJĘCIA, FILM]

Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi nadzoruje postępowanie prowadzone przez Zarząd w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji w sprawie nielegalnej plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które po doprowadzeniu do Prokuratury usłyszały zarzuty. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.


Plantacja starej fabryce

W toku postępowania zlikwidowano plantacje konopi indyjskich położoną w woj. łódzkim na której rosło ponad 1350 krzewów. Plantacja była położna w piwnicy pofabrycznego budynku. Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli ponad 16 kilogramów marihuany oraz 170 gramów haszyszu.

Usłyszeli zarzuty

W toku postępowania prokurator Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi przedstawił zatrzymanym zarzuty wytwarzania i uprawy znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany kwalifikowane z art. 53 ust 1 i 2 oraz art. 63 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Czyny te zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych areszt na okres 3 miesięcy.
Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *