40-tonowa ciężarówka bez koła na autostradzie A2. Jechał z Hiszpanii na Białoruś

40-tonową ciężarówką z naczepą bez koła na jednej z osi poruszał się po autostradzie A2 białoruski kierowca. Niebezpieczną jazdę z Hiszpanii do Białorusi niesprawnym technicznie pojazdem przerwali lubuscy inspektorzy transportu drogowego.

W czwartek, 17 maja 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili działania na lubuskim odcinku autostrady A2. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną ładunkiem, którym białoruski przewoźnik transportował towary z Hiszpanii na Białoruś.

Podczas kontroli stanu technicznego ciężarówki okazało się, że na tylnej osi naczepy nie ma prawego koła, a oś jest prowizorycznie podwiązana pasem przeznaczonym do zabezpieczania ładunków. Kierowca odkręcił koło na terenie Francji, ponieważ się zablokowało i kontynuował jazdę do celu podróży. Tymczasem powinien zjechać do najbliższego warsztatu lub wezwać pomoc drogową.

Ze względu na stwierdzoną usterkę inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy, a kierowcę ukarali mandatem. Szofer otrzymał również zakaz używania niesprawnego pojazdu do czasu jego naprawy.

/gitd.gov.pl/

3 thoughts on “40-tonowa ciężarówka bez koła na autostradzie A2. Jechał z Hiszpanii na Białoruś

 • 19 maja, 2018 at 9:01 pm
  Permalink

  Czy naczepa była przeładowana? Czy nacisk na osie był przekroczony? No to jakim prawem te zera zatrzymały DR należący do obywatela obcego państwa? PISIORY się już tak dobrze czują? To jest normalne postępowanie jak zablokuje się którekolwiek z kół a oś nie ma możliwości podniesienia.

  Reply
  • 20 maja, 2018 at 2:59 pm
   Permalink

   Policja była taka sama za platwusow także komentarz nietrafiony o tych pisiorach

   Reply
 • 19 maja, 2018 at 9:19 pm
  Permalink

  cala Europe przejechal ale przy… sie do niego w Polsce 😐

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *