Złodziej zatrzymany, smartfon odzyskany

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 35-latkowi z powiatu żnińskiego, który ukradł telefon komórkowy o wartości 1500 złotych. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Barcińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że w sobotę (9.03.19) na terenie Barcina, pow. żniński, doszło do kradzieży smartfona. Funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził, że doszło do przestępstwa. Wartość utraconego mienia oszacował na kwotę 1500 złotych. Policjanci przyjęli od niego stosowne zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Mundurowi zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali sprawcę kradzieży. Ustalili ponadto, że skradziony telefon złodziej zbył w lombardzie na terenie Żnina. Tam też został on zabezpieczony, a następnie wrócił do właściciela.   

We wtorek  (12.03.19) funkcjonariusze zatrzymali 35-latka, a następnie przedstawili mu zarzut kradzieży. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *