Zatrzymano tytoń i papierosy bez znaków skarbowych akcyzy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza zabezpieczyli tytoń oraz papierosy znanych marek bez polskich znaków akcyzy. Towar o wartości blisko 18 tysięcy złotych ujawniono między innymi w sklepie z wyrobami tytoniowymi.
W poniedziałek 23 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kaliszu ujawnili i zabezpieczyli 11 kg krajanki tytoniowej o wartości 5,2 tysiąca złotych oraz 18 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości 12,8 tysiąca złotych. Część zabezpieczonego towaru znajdowało się w sklepie z wyrobami tytoniowymi w jednej z miejscowości powiatu kaliskiego. Natomiast kolejną część funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli podczas przeszukania garażu i samochodu 41-letniego właściciela tego sklepu.

Właściciel sklepu przyznał się, że zatrzymane wyroby tytoniowe należą do niego, przesłuchany został wczoraj (25.11) w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, za który zgodnie z przepisami kodeksu karno skarbowego grozi mu wysoka kara grzywny.

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *