Zatrzymani po pościgu! Mężczyźni próbowali wwieźć w głąb kraju kontrabandę o wartości prawie pół mln zł.

13 stycznia dla dwóch obywateli Polski próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Mężczyźni próbowali wwieźć w głąb kraju kontrabandę o wartości prawie pół mln zł.


Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, w rejonie rzeki granicznej Bug (pow. chełmski), zauważyli terenowego jeepa. Kierowca auta na ich widok podjął próbę ucieczki. Zatrzymano go po pościgu. Funkcjonariusze użyli broni służbowej. Strzelano w koła pojazdu i rozłożono kolczatkę na drodze. Okazało się, że samochodem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi.


W przestrzeni bagażowej auta wiózł duże tekturowe pudła, w których były papierosy. Kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy do Polski. Zabezpieczono papierosy warte ponad 282 tys. zł. 

Tego samego dnia miało miejsce zatrzymanie przemytnika, który również nie zareagował na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się i zaczął uciekać. W osobowej skodzie 44-letniego mieszkańca Warszawy funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej ujawnili papierosy, które zostały wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Zabezpieczono 15 tys. paczek papierosów o wartości ponad 211 tys. zł. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności.

zdj. Nadbużański OSGZobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *