Wytwarzał nielegalnie alkohol. Usłyszał zarzuty

Kara pozbawienia wolności grozi 45–latkowi. Mężczyzna w piwnicy swojego domu nielegalnie wytworzył prawie 600 litrów wyrobów zawierających alkohol etylowy. Teraz ze swojej produkcji będzie tłumaczył się przed sądem.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nielegalnej wytwórni alkoholu. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, gdzie w trakcie czynności potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że w jednym z domów na terenie gminy Iława jest nielegalnie produkowany alkohol. Policjanci zatrzymali 45–latka, który w swojej piwnicy posiadał beczki plastikowe z zakwasem, butelki plastikowe z zawartością prawie 600 litrów alkoholu etylowego, palniki, grzałki oraz kegi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych art. 12a.ust. 1 mówi o tym, że „Kto bez wymaganego wpisu do rejestrów, o których mowa wart. 3 ust. 1 i 2, wyrabia, skaża, oczyszcza lub odwadnia alkohol etylowy albo wytwarza wyroby tytoniowe – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(jk/tm)/warminsko-mazurska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *