Wprowadzili na “czarny” rynek narkotyki o wartości 12 mln zł

Wprowadzili do obrotu ponad 160 kg różnych narkotyków oraz 20 tys. sztuk tabletek MDMA. Wartość prowadzonego na rynek towaru to blisko 12 mln zł.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi razem z policjantami z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób, zamieszanych w handel narkotykami. Śledztwo prowadzone jest od połowy ubiegłego roku. Na początku, realizowano je pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku. Wówczas czynności organów ścigania zainicjowało ujawnienie na terenie powiatu oleckiego prawie 2 kg amfetaminy. W rezultacie tegorocznych działań przeszukano pomieszczenia mieszkalne oraz pojazdy, którymi poruszały się osoby podejrzane. Ujawniono i zabezpieczono znaczną ilość amfetaminy, marihuany oraz kokainy. Pięciu mężczyznom, mieszkańcom województwa dolnośląskiego i opolskiego, przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i wprowadzania ich do obrotu. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a dwóch innych, zarzuty udziału w tej grupie. W lutym kolejny z podejrzanych został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze SGCBŚP i KPP w Świdnicy, w jego aucie ujawnili ponad 10 kg amfetaminy. 

Wobec członków grupy przestępczej na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Od marca br. śledztwo prowadzone było pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Wykonane w tej w sprawie dalsze czynności dowodowe, pozwoliły na ustalenie, że narkotyki pochodzą z południa Polski. Wytypowano kolejne dwie osoby zajmujące się ich wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. W marcu br. zatrzymano dwóch mieszkańców województwa opolskiego. Jednemu z nich zarzucono, m. in. wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości amfetaminy w ramach działania grupy przestępczej. Drugi usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadanie znacznej ilości różnego rodzaju środków odurzających, w tym kokainy i marihuany. Również wobec tych osób na wniosek Prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.
 Do chwili obecnej ustalono, że grupa przestępcza, której dotyczy śledztwo, zdołała wprowadzić do obrotu ponad 160 kg różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania osób w tej sprawie.

Zdj. i film Warmińsko-Mazurski OSG
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *