Wpadli na gorącym uczynku uprawy konopi

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Mężczyźni na terenie jednej z posesji w gm. Niedrzwica Duża uprawiali ponad 60 krzaków konopi indyjskich. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.
Do realizacji doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie jednej z posesji w gm. Niedrzwica Duża. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego prowadzą nielegalną uprawę konopi. W trakcie czynności na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Na terenie posesji ujawnili 64 dorodne krzaki konopi. Zdążyły już wyrosnąć osiągając wysokość około 250 cm.

Nielegalna uprawa została zabezpieczona, zaś mężczyźni zatrzymani. Obaj byli w przeszłości karani za posiadanie narkotyków. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 6200 zł.W sobotę Sąd Rejonowy w Kraśniku na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za uprawę znacznych ilości konopi indyjskich grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

K.K./lubelska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *