Szczęśliwy koniec akcji poszukiwawczej.

26 listopada tuż po godzinie 3 w nocy do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest bezdomny, zabłądził i jest mu zimno. W trakcie rozmowy telefonicznej dyżurny stanowiska kierowania nie mógł wydobyć informacji o tym gdzie obecnie znajduje się mężczyzna.


Informacja o zaistniałej sytuacji i numerze telefonu została przekazana do Policji. Dyżurny odnalazł wskazanie przypuszczalnego położenia zgłaszającego numeru telefonu w specjalnym programie i tam skierował zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Buder. W późniejszym etapie akcji do działań zadysponowano jeszcze zastęp z KP PSP Węgorzewo oraz OSP z Ołownika. Działania zastępów skupiły się na przeszukiwaniu terenu w pobliżu składowisk siana i słomy ponieważ zgłaszający twierdził, że znajduje się w pobliżu takiego składowiska. W trakcie przeszukiwania terenu przy jednym z gospodarstw zastęp OSP Budry natrafił na poszukiwanego. Osoba ta w momencie odnalezienia była przytomna i wyziębiona.


Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Odnaleziony mężczyzna zaopatrzeniu na miejscu został przewieziony do szpitala. W trwającej ponad 3 godziny akcji udział wzięło  14 strażaków z PSP i OSP, 20 funkcjonariuszy Policji oraz 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Tekst i zjęcia: st. asp. Tomasz Grunwald KP PSP Węgorzewo
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *