W Świecku zatrzymano kradzioną łódź motorową

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zabezpieczyli kradzioną łódź motorową wraz z przyczepą. Do sprawy zatrzymano obywatela Białorusi.
W środę 25 listopada funkcjonariusze patrolu ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli jadącego w głąb Polski mercedesa wraz z przyczepą slipową oraz znajdująca się na niej łodzią motorową. Kierowcą mercedesa okazał się 28-letni obywatel Białorusi, który nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom jak wszedł w posiadanie łodzi i przyczepy.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielem łodzi, który potwierdził kradzież i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej Policji.

Obywatel Białorusi został zatrzymany i przekazany słubickiej Policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie. 

Szacunkowa wartość zabezpieczonej łodzi to 40 tysięcy złotych, natomiast wartość przyczepy wyceniono na 10 tysięcy złotych.

Od początku tego roku funkcjonariusze ze Wspólnej Placówki w Świecku ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży jak samochody, rowery, sprzęt RTV i AGD na kwotę blisko 2 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *