Czołówka na drodze krajowej w Borku Szlacheckim – nie żyje 45-letnia mieszkanka gm. Skawina. Kilka dni wcześniej w Świątnikach Górnych zginęła 82-letnia piesza potrącona przez ciężarówkę

W niedzielę (11.02 br.) około godziny 19:00 na drodze krajowej nr 44 w Borku Szlacheckim doszło do wypadku drogowego. 45-letnia kierująca pojazdem m-ki Toyota, na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej utraciła panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem m-ki Volvo, kierowanym przez 58-letniego mieszkańca Bielska-Białej, podróżującym wspólnie z 61- letnią kobietą.

W wyniku tego zderzenia, kierująca Toyotą, z uwagi na ciężkie obrażenia ciała, poniosła śmierć na miejscu. Obrażenia kierującego oraz pasażerki Volvo nie zagrażały ich życiu, jednak kobietę przewieziono do dalszej hospitalizacji.

Kilka dni wcześniej, (07.02 br.) w Świątnikach Górnych, kierujący samochodem ciężarowym, wykonując manewr cofania, potrącił 85- letnią pieszą. Na miejsce został wezwany śmigłowiec ratunkowy, który przetransportował poszkodowaną do szpitala. Niestety, obrażenia były na tyle poważne, że po kilku dniach hospitalizacji kobieta zmarła.


POLICJA APELUJE do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze!

Panujące warunki atmosferyczne powodują, iż na drogach jest wciąż niebezpiecznie, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Zimowe warunki pogodowe, znacznie wydłużają drogę hamowania z uwagi na śliską nawierzchnię – co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.. Kierujący – zwracajcie szczególną uwagę na pieszych, którzy w tym okresie są mniej widoczni, co może spowodować zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków.


Słowa apelu o rozwagę na drodze policja kieruje również do pieszych – patrzcie uważnie co dzieje się na drodze. Przypominamy, że podczas obecnej pory roku warunki drogowe przemawiają za powszechnym, bezwzględnym używaniem elementów odblaskowych, zarówno w terenie zabudowanym jak i niezabudowanym, jak i niezależnie od wieku.

/malopolska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *