Ukradzione żeliwne włazy do studzienek przewozili taksówką [FILM]

Policjanci referatu interwencyjnego komendy miejskiej zatrzymali trzy osoby, które najpierw ukradły sześć żeliwnych włazów do studzienek, a potem zmówiły kurs taksówką do najbliższego skupu złomu. O zdarzeniu poinformował policjantów taksówkarz, któremu pasażerowie nie chcieli zapłacić za przejazd. Dwóch mężczyzn oraz kobieta w wieku 32 i 43 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci ustalają do kogo należą ukradzione włazy. Osoby najprawdopodobniej usłyszą zarzut kradzieży. Za to przestępstwo może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 13.00 policjanci zostali wysłani przez dyżurnego na ul. Plac Wałowy, gdzie czekał na nich taksówkarz, który powiedział policjantom, że przed chwilą osoby, które zamówiły kurs nie zapłaciły mu za przejazd. Policjanci ustalili, że kobieta i dwóch mężczyzn, załadowali do bagażnika taksówki trzy żeliwne włazy do studzienek i poprosili o kurs do najbliższego „złomowca”, taksówkarza zapewnili o tym, że włazy pochodzą z ”legalnego źródła”. Jednak pracownik skupu złomu odmówił przyjęcia przedmiotów ponieważ miał podejrzenie że mogą pochodzić z kradzieży. Kierowca taksówki wykonał powrotny kurs, wyładował włazy, a kiedy pasażerowie nie zapłacili mu całej kwoty i uciekli, taksówkarz wezwał policję.


Policjanci zaczęli szukać sprawców. Przy jednym z bloków zauważyli osoby odpowiadające rysopisowi, które na ich widok zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 32 letnią kobietę oraz jej dwóch kolegów w wieku 43 i 32 lat. Funkcjonariusze ustalili również że kolejne trzy włazy, których pochodzenia nie potrafiły wyjaśnić zatrzymani znaleziono w mieszkaniu jednego z nich. Sześć żeliwnych włazów zostało zabezpieczonych przez policjantów, którzy teraz ustalają kto jest ich właścicielem i jakiej są wartości.

Zatrzymane osoby najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia.
/pomorska.policja.gov.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *