Rażąco przekroczył prędkość, wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” – efektem tego jest 15 punktów karnych i wysoki mandat dla nieodpowiedzialnego kierowcy [FILM]

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który swoim zachowaniem na drodze stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna rażąco przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał na „podwójnej ciągłej”. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 700 zł i otrzymał 15 punktów karnych.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 43-latka, który kierując pojazdem osobowym, popełnił  wykroczenia w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg.
Policjanci patrolując drogę wojewódzką nr 367, zauważyli pojazd marki Porsche przemieszczający się w kierunku Wrocławia. Kierowca tego samochodu dopuścił się dwóch wykroczeń w ruchu drogowym, które zostały zarejestrowane przez mundurowych. Mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował obowiązujące przepisy, wyprzedzając na „podwójnej ciągłej” oraz rażąco przekraczając dozwoloną prędkość. Urządzenie rejestrujące wskazało, że jeleniogórzanin na obszarze, gdzie obowiązuje  ograniczenie prędkości do 90 km/h, pędził  176 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.
W związku z naruszeniem obowiązujących przepisów, policjanci ukarali go mandatem w wysokości 700 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem niewłaściwy odstęp w połączeniu z nadmierną prędkością to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkość i alkohol to elementy, które każdy kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich zachowań. Czasem jedna niefortunna decyzja, kilka sekund nieuwagi decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej GórzeOne thought on “Rażąco przekroczył prędkość, wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” – efektem tego jest 15 punktów karnych i wysoki mandat dla nieodpowiedzialnego kierowcy [FILM]

  • 30 listopada, 2019 at 9:03 am
    Permalink

    Ewidentnie źle przeprowadzony pomiar prędkości radiowóz w czasie rozpędzony do187km/h i nagle zwalniający do 170km/h na odcinku zaledwie 100m i strzał pomiaru na 176km/h. Radiowóz powinien utrzymać stałą odległość od pojazdu poprzedzającego na odcinku 100m i dopiero strzelić pomiar. Przy takim pomiarze jak na filmie auto poprzedzające mogło mieć zaledwie 160km/h. Tak się rzetelnie robi pomiary prędkości w Polsce. Co 4 kierowca nagrany na wideorejestrator ma źle wykonany pomiar.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *