Ukradli telewizor oraz pobili przechodnia tłuczkiem do mięsa. Agresywna para w rękach policjantów

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letnią kobietę i  26-letniego mężczyznę, którzy dokonali kradzieży oraz pobicia. Dodatkowo 26-latek okazał być się poszukiwany do odbycia kary więzienia.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 stycznia 2018 r.). Dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie od właściciela schroniska, że wraz z dwojgiem lokatorów z wynajmowanego pokoju zniknął również telewizor. Z ustaleń policjantów wynikało, że poszukiwani złodzieje to  młoda 20-kilkuletnia para. W trakcie poszukiwań do dyżurnego policji trafiło kolejne zawiadomienie –  dotyczące pobicia. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol policji. Funkcjonariusze będący na miejscu ustalili, że pobity został 34-letni pasażer tramwaju.

Mężczyzna jadąc tramwajem  został zaczepiony przez dwójkę młodych ludzi. Korzystając z momentu kiedy tramwaj zatrzymał się na przystanku w rejonie ulicy Dworcowej napastnicy siłą zmusili, aby pasażer wysiadł wraz z nimi. Wtedy został zaatakowany tłuczkiem do mięsa. Na szczęście udało mu się wyswobodzić i wezwać na miejsce policję. Podczas poszukiwania sprawców policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, przypuszczalnie dotyczące poszukiwanych sprawców. Tym razem zgłoszenie dotyczyło awantury w jednym z mieszkań w Podgórzu, podczas której para młodych ludzi wyszła z mieszkania swej rodziny zabierając tłuczek do mięsa i dwa noże – odgrażając się, że idą kogoś pobić. Z ustaleń policjantów wynikało, ze do tej sytuacji doszło kilka godzin wcześniej. Rodzina zaniepokojona zachowaniem krewnej i jej partnera  powiadomiła  policję  o sytuacji, do której doszło w mieszkaniu.


Para poszukiwanych przestępców została zatrzymana – ukrywała się w rejonie ulicy Dworcowej. Podczas zatrzymania osoby były agresywne, próbując uciec atakowali interweniujących funkcjonariuszy. Okazało się, że 24-letnia dziewczyna i jej 26 letni chłopak są pijani. Obydwoje mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi. Przy kobiecie policjanci zabezpieczyli dwa duże kuchenne noże, które schowane miała pod kurtką na plecach, a u 26-latka tłuczek do mięsa. Para przyznała, że po kłótni z rodziną wyszli z mieszkania udając się do schroniska, w którym wynajęli pokój. Korzystając z okazji uciekli zabierając ze sobą wyposażenie tj. telewizor. Skradziony sprzęt sprzedali przypadkowo spotkanej osobie. Następnie jadąc tramwajem zaatakowali jednego z  pasażerów, którego pobili tłuczkiem.


Podczas sprawdzenia okazało się, że zatrzymany 26-latek jest poszukiwany celem odbycia kary 10 miesięcy za popełnione wcześniej przestępstwa. Para usłyszała zarzut kradzieży, uszkodzenia ciała jak również naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *