Podejrzany o włamanie do budynku jednorodzinnego w rękach policjantów

Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem. Sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli włamał się do jednorodzinnego domu. Jego łupem padły zbiory kolekcjonerskie znaczków i monet, biżuteria, obrazy, części samochodowe oraz inne wartościowe przedmioty. W związku z tym, że zatrzymany dopuścił się do tego przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, to może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
Do kradzieży z włamaniem doszło kilka tygodni temu na terenie gminy Kłodzko. Sprawca wykorzystując nieobecność domowników włamał się do budynku, skąd ukradł zbiory kolekcjonerskie znaczków i monet, biżuterii, obrazów, części samochodowych oraz innych przedmiotów będących na wyposażeniu domu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy zajmujący się sprawą w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który zaraz po przestępstwie swój łup schował w mieszkaniu znajomego. Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności odzyskali skradzione mienie wartości kilku tysięcy złotych.
Podejrzany usłyszał zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Okazało się, że 26-letek dopuścił się włamania w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Matuszewska
tel. 606-754-529

nadkom. Krzysztof Zaporowski
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *