Ukradł dzwon z wieży kościelnej i sprzedał w punkcie skupu złomu.

W noc przed Wigilią kilkudziesięciokilogramowy dzwon zniknął z dzwonnicy kościelnej w Białej w powiecie tarnowskim. Jeszcze przed nowym rokiem policjanci odzyskali utracony przedmiot, który wrócił do parafian.
24 grudnia ksiądz z parafii w Białej zgłosił tarnowskiej Policji  kradzież dzwonu z wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. Ktoś zapewne wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon wart około 4 tys. złotych.
Jeszcze przed końcem roku, policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód ustali złodzieja. Jak się okazało, dzwon został zdemontowany przez sprawcę z wieży kościelnej i sprzedany do punktu skupu złomu. W skupie 43-letni mieszkaniec powiatu uzyskał za niego … 150 złotych. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a mężczyzna, który przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, usłyszał zarzut kradzieży. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

/malopolska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *