Tymczasowy areszt za włamanie do plebanii

36 latek włamał się do plebanii, uszkodził drzwi do kilku pomieszczeń, a następnie ukradł wino i złotą biżuterię. Został zatrzymany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Straty wyceniono na blisko 11 tysięcy złotych. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek, około godziny 3 w nocy, na plebanii należącej do kościoła znajdującego się na terenie miasta. Policjantów zawiadomił jeden z księży, którego zaniepokoiły hałasy. Na miejscu, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie ujawnili kilka uszkodzonych drzwi oraz idącego korytarzem mężczyznę. Został on natychmiast zatrzymany.

Sprawcą okazał się 36 letni mieszkaniec gminy Żmudź. Ukradł butelki wina oraz złotą biżuterię. Straty wyceniono na blisko 11 tysięcy złotych.

36 latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska
One thought on “Tymczasowy areszt za włamanie do plebanii

  • 13 sierpnia, 2023 at 12:32 am
    Permalink

    Chciałabym wiedzieć czy każdy z policjantów który wszedł na teren kościelny – uklęknął i przeżegnał się. Jeżeli któryś tego nie zrobił to uraził moje uczucia religijne i chcę by poszedł do więzienia na 25 lat.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *