Tragiczny wypadek! Nie żyje 22-letni kierowca, a 18-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy, 15 listopada o godz. 1.20 w Gronowicach, w powiecie kluczborskim. Na miejscu zginął 22-letni kierowca, a jego 18-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, aby zapewnić nam bezpieczeństwo.
15 listopada o godz. 1.20 w nocy dyżurny kluczborskiej Policji otrzymał zgłoszenie , dotyczące zdarzenia drogowego do którego doszło w m. Gronowice w powiecie kluczborskim.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu 22-letni mężczyzna najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem audi A6, na wskutek czego jego samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo.
W samochodzie podróżowała również 18-letnia kobieta. Przybyły na miejsce służby ratunkowe z zakleszczonego samochodu wydobyły kierowcę, lecz na wskutek odniesionych obrażeń ciała 22-latek zmarł. Pasażerka o własnych siłach wyszła z pojazdu, nie odnosząc poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną jak i ustalili świadków. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *