Tragedia na drodze ! Nie żyje dwójka małych dzieci !

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ciężko ranne w wypadku, do jakiego doszło we wtorek na Południowej Obwodnicy Gdańska, w kierunku na Warszawę. Ofiary śmiertelne to dzieci.


Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku starszy kapitan Łukasz Płusa wyjaśnił, że auto osobowe uderzyło w tył ciężarówki. Do wypadku doszło między węzłem Lipce a zjazdem na Nowy Port – podała na Twitterze komenda wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Według informacji przekazanych przez policję kierowca samochodu marki Jeep jechał drogą S7 w kierunku Warszawy i z nieznanych przyczyn zjechał na pas awaryjny, na którym stała ciężarówka marki Renault, uderzając w jej tył. – Kierowca ciężarówki czekał na serwis, miał prawdopodobnie problem z ogumieniem – wyjaśniła aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Obwodnica zamknięta, długie korki Samochodem osobowym podróżowało pięć osób: dwie dorosłe i troje dzieci. – W wyniku zderzenia 3-letnie dziecko zmarło na miejscu, a 1,5-roczne było reanimowane. Mimo reanimacji zmarło. Jedno dziecko i dwoje dorosłych zostali przewiezieni do szpitala – dodała funkcjonariuszka. Południowa obwodnica Gdańska jest zablokowana w jedną stronę. Na trasie prowadzącej w stronę miejsca wypadku tworzą się długie korki. Utrudnienia mogą potrwać do późnego wieczora.

Źródło: TVN24


Fot. KW PSP Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *