Policjanci zabezpieczyli ponad 4,5 kg suszu

Sandomierscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzewanego o niszczenie mienia oraz posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli 4,5 kg suszu roślinnego, po wstępnym badaniu substancja została zakwalifikowana jako marihuana.
Sandomierscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zniszczenie mienia oraz posiadanie narkotyków. Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do sandomierskiej komendy pod koniec maja. Sprawa dotyczyła uszkodzenia muru ogrodzenia kapliczki na terenie gminy Dwikozy. Ktoś przy pomocy farby w sprayu pomalował wspomniane elementy. Po kilku dniach podobne treści zostały namalowane także na elewacji budynku jednej z remiz OSP. Sandomierscy stróże prawa przystąpili do ustaleń. Praca mundurowych przyniosła efekty – w sprawie zatrzymano 49-latka.
Policjanci podczas wizyty w mieszkaniu mężczyzny, poza puszkami farby natrafili na dwa worki wypełnione suszem roślinnym. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że znaleziona substancja to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4,5 kilograma narkotyków. O dalszych losach 49-latka zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK/
Źródło: KPP Sandomierz/swietokrzyska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *