Zabezpieczone nielegalne automaty do gier

Wspólne działania koszalińskich policjantów z Wydziału PG oraz funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości ponad 40 tysięcy złotych.Wspólne działania policjantów z Wydziału PG Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie gminy Sianów, gdzie w jednym z punktów ujawnili i zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.


Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości ponad 40 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *