Szynobus relacji Ełk – Olsztyn potracił pieszą. Tragiczna śmierć na torowisku

Szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu nieszczęśliwego, śmiertelnego w skutkach zdarzenia, do którego doszło na torowisku w okolicach miejscowości Grom. Szynobus relacji Ełk – Olsztyn, na łuku drogi potrącił siedzącą na torach 61-letnią mieszkankę gminy Szczytno. Kobieta zginęła na miejscu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pomimo tego, iż maszynista przy użyciu sygnałów ostrzegawczych sygnalizował o zbliżającym się pociągu, kobieta nie reagowała. Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
We wtorek  (28.07.20r.) o godzinie 14:45 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że szynobus relacji Ełk -Olsztyn w okolicach miejscowości Grom potracił na torowisku pieszą. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że maszynista pociągu relacji Ełk – Olsztyn w okolicach miejscowości Grom, na łuku drogi w odległości około 100m zauważył siedzącą na torowisku kobietę a przy niej rower. 52-latek natychmiast włączył sygnały ostrzegawcze o zbliżającym się pociągu, jednak z relacji świadków kobieta nie reagowała. Szynobus uderzył w 61-latkę, która w wyniku licznych obrażeń ciała, zmarła na miejscu.

Pociągiem podróżowało 37-pasażerów, na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. Maszynista w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Szczycieńscy śledczy pod nadzorem prokuratora, do późnych godziny wieczornych pracowali na miejscu zdarzenia. Zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, przesłuchali świadków. Teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność i bezpieczne zachowanie w okolicach torowisk. Przejazdy kolejowe to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach. Każdy powinien pamiętać, że nie wolno przechodzić przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych. W starciu z pociągiem samochód, a co dopiero pieszy, nie ma szans !

(ic/rj)//warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *