Stracił panowanie nad pojazdem – miał 3 promile

3 promile alkoholu w organizmie miał 48-letni obywatel Ukrainy, który kierując fiatem seicento stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Do zdarzenia doszło w sobotni poranek na drodze wojewódzkiej 463. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
12 grudnia, policjanci strzeleckiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pomiędzy miejscowościami Kolonowskie i Zawadzkie. Kierujący fiatem seicento obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 48-latka. Okazało się, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a także wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu!

/opolska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *