Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło dziś w nocy w Zadolu. 44 – latka jadąca audi w kierunku Kluczkowic potrąciła idącego w tym samym kierunku mieszkańca Opola Lubelskiego. Pomimo, że 59 latek był ubrany w kamizelkę odblaskową, kierująca jadąc przez zamglone okolice, nie zdołała wyhamować. Pieszy poniósł śmierć.
Policjanci przed godziną 1.00 w nocy otrzymali telefon od kobiety o tym, że śmiertelnie potrąciła pieszego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy 44 latka jechała z Zadola w kierunku Kluczkowic. Pomimo, że 59 latek był ubrany w kamizelkę odblaskową, kierująca audi jadąc przez zamglone okolice, nie zdołała wyhamować. Według jej relacji pieszy miał iść środkiem jezdni. Na miejscu policjanci wykonywali czynności z udziałem prokuratora, lekarza oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Kierująca audi była trzeźwa.

Do kierujących apelujemy o ostrożność i rozwagę. W jesienno zimowym okresie często pada marznący deszcz i panują gęste mgły.  Tylko zachowanie szczególnej uwagi oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze może ustrzec nas przed tragicznymi skutkami zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba ponosi śmierć grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Edyta Żur/lubelska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *