Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 16

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na DK-16 (28km, 2hm) na wysokości miejscowości Rzeck. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego opla na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym wraz z cysterną. Niestety, kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący pojazdem ciężarowym z niegroźnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana – wyznaczono objazdy.Wczoraj (31.07.2020) około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku dwóch aut – ciężarowego dafa i osobowego opla, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca auta osobowego. 53-letnie mężczyzna siedzący za kierownicą auta ciężarowego trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, m.in. Policja, Straż Pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator a także policyjny technik kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego – zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

53-letni kierowca pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają przez najbliższe kilka godzin – do około godziny 12:00, ponieważ do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Policjanci wyznaczyli objazdy drogami serwisowymi. Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do wydawanych przez służby poleceń oraz o szczególną ostrożność za kierownicą.

(rp/rj)//warminsko-mazurska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *