Prezydent PR Andrzej Duda : Najbardziej zależy mi na Rodakach

W swojej pracy politycznej, służbie prezydenckiej zawsze powtarzam jedno – najbardziej zależy mi na moich Rodakach – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza. Wcześniej Prezydent z Małżonką odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w tym mieście. Jak podkreślał Andrzej Duda, zaangażowanie wychowanków szkoły w budowę polskiego wojska i administracji pokazuje, że wychowanie w tym regionie zawsze było patriotyczne.

  • Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością obchodzącego 200-lecie powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że szkoła obchodzi swoje 200-lecie w tym samym roku, w którym przypada 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. – Ta szkoła zdążyła wychować późniejszych rycerzy niepodległości. To, że absolwenci tej szkoły byli w legionach, osiągnęli niezwykle wysokie stanowiska w armii i administracji państwowej, pokazuje, jakie było tutaj, w Sączu wychowanie: takie jak zawsze – patriotyczne, w polskiej tradycji – mówił.

 

Prezydent dodał, że jako licealista konkurował z uczniami sądeckiego liceum w olimpiadzie wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. – Byłem pod ogromnym wrażeniem, bo ja byłem jedynym uczniem z mojej szkoły, który dostał się do etapu centralnego, a z jedynki sądeckiej było pięcioro albo sześcioro uczniów. To pokazywało, jak bardzo wysoki jest poziom – powiedział Andrzej Duda. Mówił także o swoich rodzinnych związkach z Sądecczyzną, regionem, gdzie kultywuje się tradycję. – W jakimś sensie Sądecczyzna wychowała mnie do tego dzieła, które teraz realizuję. Z Sądecczyzny płynie moc, która daje siłę – powiedział Prezydent.

 

 

Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda podziękowała obecnej i wcześniejszym dyrekcjom oraz nauczycielom liceum „za patriotyczne wychowanie młodzieży, za świetne przygotowanie młodzieży do pracy zawodowej czy też do dalszej ścieżki edukacyjnej”.

Jako nauczycielka życzyła swoim koleżankom i kolegom satysfakcji z pracy, a uczniom, aby szkoła była nie tylko miejscem zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów, ale także miejscem rozwijania zainteresowań i pasji oraz nawiązywania „wspaniałych koleżeńskich relacji”.  – Zobaczycie kiedyś, że często są to relacje na całe życie – dodała.

 

  • Przekazanie sadzonki Dębu 100-lecia Odzyskania Niepodległości społeczności szkolnej I LO im. Jana Długosza. Sadzonka ma zostać posadzona w parku na Plantach.

 

Historia nowosądeckiego liceum zaczyna się w 1816 r., kiedy cesarz Austrii wydał dekret, zalecający zakładanie szkół gimnazjalnych w każdym obwodzie ówczesnej Galicji. Po staraniach władz miasta, nowosądeckiego społeczeństwa oraz duchowieństwa już w 1817 r. zapadła cesarska zgoda na otwarcie sześcioklasowej szkoły średniej. Gimnazjum zostało otwarte w listopadzie 1818 r.

 

  • Spotkanie z 12-letnim uczniem Michałem, ministrantem.

Chłopiec, kiedy chodził z księdzem po kolędzie, zobaczył trudne warunki życia ponad siedemdziesięcioletniej głuchoniemej kobiety i oddał jej 200 zł zebrane na kolędzie oraz zorganizował w swojej szkole akcję pomocową. Wraz z mamą upiekli i następnie sprzedawali ciasta. Zebrali w ten sposób ponad 120 zł, które zostały przekazane potrzebującej kobiecie.

 

 

  • Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Nowego Sącza
  • W swojej pracy politycznej, w swojej służbie prezydenckiej zawsze powtarzam jedno: najbardziej zależy mi na moich Rodakach – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami miasta. – Moim wielkim dążeniem jako prezydenta i moim wielkim marzeniem –  które mam nadzieję, uda się zrealizować – jest to, żeby w momencie, kiedy będę kończył prezydenturę, kiedy będę kończył prezydencką służbę, przeciętnej polskiej rodzinie żyło się lepiej, niż kiedy ją zaczynałem. Jeżeli uda się to osiągnąć, to będzie to dla mnie największa satysfakcja, bo o to właśnie chodzi w politycznej służbie, żeby wszystkimi siłami starać się poprawić byt ludzi – dodał Andrzej Duda.

 

 

 


Prezydent wspomniał o zobowiązaniach z kampanii wyborczej. – Część zobowiązań udało się zrealizować. Byłem z państwem w czasie kampanii wyborczej. Jak dziś pamiętam nasze spotkanie na nowosądeckim rynku pod ratuszem, to było 12 kwietnia 2015 roku, na miesiąc przed pierwszą turę wyborów. Mówiliśmy wtedy o tym, jakie są plany, mówiłem państwu wtedy o tym, że wierzę w to, że uda się zrealizować program 500 plus, mówiłem o tym, że jestem przekonany, że trzeba obniżyć wiek emerytalny i wszystko to zostało zrealizowane – zaznaczył.

(PAP/KG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *