Ponad 160 mln zł dla pracowników Biedronki z okazji świąt

Prawie 70 tys. pracowników sieci Biedronka na stanowiskach niemenedżerskich, otrzyma od 6 grudnia br. specjalne rabaty w wysokości 1000 zł w formie voucherów do wykorzystania w sklepach sieci. Kwota świątecznych rabatów w postaci voucherów wyniesie około 70 mln zł. Na pakiet świąteczny, w tym ponad 161 tysięcy paczek dla pracowników i ich dzieci, firma wydała blisko 93 miliony złotych. Tym samym największa sieć handlowa w kraju z okazji świąt Bożego Narodzenia przeznaczyła dla swoich pracowników rekordową kwotę ponad 160 milionów złotych.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia sieć Biedronka, doceniając starania pracowników i współpracowników, postanowiła przekazać dodatkową nagrodę w postaci voucherów opiewających na kwotę tysiąca złotych. Otrzyma je prawie 70 tys. pracowników sieci Biedronka na stanowiskach niemenedżerskich w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach. Vouchery otrzymają również załogi sklepów agencyjnych oraz wybrani współpracownicy, w tym m.in. pracownicy agencji ochrony. Biedronka przeznaczyła na ten cel około 70 milionów złotych i finansuje go ze środków własnych. Vouchery mogą być wykorzystane do końca stycznia 2024 r.
Wcześniej pracownicy otrzymali paczki świąteczne dla siebie i swoich dzieci, które stanowią tradycyjny element pakietu świątecznego oferowanego przez Biedronkę. Firma przygotowuje 4 rodzaje paczek dla dzieci w zależności od wieku (0-2 lata, 3-6 lat, 7-10 lat, 11-18 lat). W tym roku paczki otrzymało ponad 81 tysięcy pracowników i 80 tysięcy ich dzieci.
 

Na paczki świąteczne czekają nie tylko pracownicy, ale również ich dzieci. Co roku poprzez ankiety pytamy zespół Biedronki, jakie upominki są przez nich oczekiwane i na tej podstawie dobieramy produkty do paczek. Tegoroczne zestawy dla dzieci zostały stworzone z myślą aż o 4 grupach wiekowych, tak aby jak najlepiej dopasować skład do zdolności i potrzeb charakterystycznych dla każdego wieku. W tym roku postawiliśmy też na bardziej świadome wybory: w paczkach dla najmłodszych nie pojawiły się słodycze, a wszystkie prezenty zostały zapakowane w ekologiczne pudełka.

Agnieszka Sokołowska, dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka

Pracownicy w swoich paczkach znaleźli zestaw garnków, kuchenny zestaw tekstylny oraz słodycze.
 
Najmłodsi (0-2 lata) otrzymali stół z klockami, samochód sorter kształtów, kreatywną układankę magnetyczną,  książkę z serii „Jadzia Pętelka” oraz pomagającą maluchom odkrywać bogactwo uczuć grę memo „Poznaję emocje”.
W paczce dla nieco starszych dzieci (3-6 lat) znalazł się interaktywny długopis, gra planszowa “Bandit Project”, ciastolina, zestaw klocków, zdrapywanka, stempelki i zmywalne tatuaże.
Kolejna grupa wiekowa (7-10) w swojej paczce znalazła grę zręcznościową “Łowienie rybek”, puzzle świecące w ciemności, grę karcianą “Spór o bór”, zdrapywankę i zestaw zagadek logicznych dla gotowych na wyzwania młodych umysłów. 
Dla nastolatków (11-18 lat) Biedronka przygotowała puzzle świecące w ciemności, grę strategiczną Sequence, grę Gangster City, rzutki i planszówkę Wirus, jedną najlepiej ocenianych gier karcianych ostatnich miesięcy.
 
 
 
 
 
 
 
Oprócz paczek, w ramach pakietu świątecznego, pracownicy otrzymali zasilenie finansowe w postaci e-kodów pracowniczych, którymi mogą zapłacić za zakupy w Biedronce lub Hebe. Kwoty zasileń poszczególnych e-kodów różnią się w zależności od progu dochodowego i wynoszą od 490 zł do 610 zł.
Sieć Biedronka oferuje swoim pracownikom ponad 20 programów socjalnych i benefitów, opartych na 3 filarach: Zdrowie, Rodzina i Edukacja. Benefity w okresie przedświątecznym należą do jednych z atrakcyjniejszych. 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *