Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który miał w domu znaczne ilości narkotyków oraz krzewy konopi

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Co więcej, w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości narkotyków oraz sadzonki krzewów konopi. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 48-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Funkcjonariusze Wydziału  Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi. Ponadto mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 21 dni.

Gdy policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywał poszukiwany 48-latek, był on wyraźnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W trakcie wykonywania czynności mundurowi znaleźli w lokalu mężczyzny sporo narkotyków. W kuchni, w cukierniczce znajdowała się metamfetamina, w łazience znaczne ilości marihuany a w innym pomieszczeniu jeszcze kilka tabletek ecstasy. Z zabezpieczonych narkotyków można by uzyskać łącznie ponad 800 porcji handlowych zabronionych środków. Okazało się ponadto, że mężczyzna na tarasie uprawiał krzewy konopi. Funkcjonariusze  zabezpieczyli 20 roślin w rożnej fazie wzrostu.
48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości  narkotyków oraz uprawę krzewów konopi grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają, czy mężczyzna zajmował się ich dystrybucją. Sąd na wniosek prokuratory zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

dolnoslaska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *