Policjanci zatrzymali 2 osoby, w tym kierowcę podejrzewanego o śmiertelne potrącenie trójki pieszych w Świdniku

20 stycznia br.  godz. 22:50  w miejscowości Świdnik  trzy osoby, tj. 36 – letnie małżeństwo oraz ich 10 – letni syn, gdy szli chodnikiem zostali potrąceni przez samochód. Rodzina zginęła na miejscu. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu nie było żadnych naocznych świadków,  a ofiary zostały odnalezione przez przechodniów.
Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu wypadku  pracowała grupa dochodzeniowo śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu. Decyzją  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie została także powołana specjalna grupa, w skład której weszli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Miejskiej Policji  w Nowym Sączu, którzy skoncentrowali się  na ustaleniu jaki pojazd brał udział w zdarzeniu i tożsamości zbiegłego kierowcy.
Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem 21 stycznia ( około godz. 13)  kierowcy podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszych i drugiego mężczyzny mającego związek z tym zdarzeniem.  To mieszkańcy  Sądecczyzny – mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie  zakryty był folią. Okazało się, że pojazd posiada poważne uszkodzenia, które mogą świadczyć, że brał udział w wypadku. Pojazd poddawany jest oględzinom, a biegli w tej chwili weryfikują czy uszkodzenia maja związek z przedmiotowym zdarzeniem.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu. Uprzednio w placówce  zdrowotnej  pobrano im krew celem  przebadana na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi. Czynności procesowe z udziałem będą wykonywane po uzgodnieniach z prokuraturą.

Intensywna praca zaangażowanych w poszukiwania policjantów, przesłuchania świadków jak i ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia to m.in. te czynniki, które doprowadziły śledczych  na trop sprawcy wypadku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *