Policjanci odnaleźli błąkającego się konia

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z górowskiej komendy wykazali się sprytem i pomysłowością, łapiąc konia, który dzień wcześniej uciekł właścicielowi. Dzięki sprawnym i skutecznym działaniom funkcjonariuszy, zwierzę jest już bezpieczne w swojej zagrodzie.


 
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał informację, że nieopodal miejscowości Zawieścice biega luzem, bez nadzoru koń. Na miejsce został wysłany patrol, aby potwierdzić zgłoszenie, jednak z uwagi na to, że zagubione zwierzę się przemieszczało, mundurowym nie udało się na nie natrafić.
Dwie godziny później policjanci górowskiej drogówki patrolując drogę wojewódzką nr 324 w miejscowości Kłoda Górowska, natknęli się na biegającego luzem konia. Zwierzę poruszało się nieopodal ruchliwej drogi, dlatego funkcjonariusze bez chwili wahania postanowili go złapać. Udało się to już po kilku minutach, a po kolejnych kilkunastu ustalono właściciela zwierzęcia, który wówczas już szukał swojej zguby.
„Uciekinier” prawdopodobnie przeskoczył przez ogrodzenie dzień wcześniej, a właścicielowi, pomimo własnych działań, nie udało się go odnaleźć. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, koń cały i zdrowy wrócił do właściciela oraz do swojej zagrody.
sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Górze/dolnoslaska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *