Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli narkotyki, amunicję i kilkaset starych monet.

W środę podczas jednej z interwencji domowych, policjanci ze Skórca zatrzymali 25 letniego mieszkańca powiatu siedleckiego u którego znaleziono mefedron oraz amunicję z okresu II wojny światowej. Okazało się , że wspólnie z kolegami od kilku miesięcy zajmował się poszukiwaniami z użyciem wykrywacza metali.
W efekcie pracy policjantów okazało się, że grupa „ poszukiwaczy skarbów” liczy cztery osoby. To młodzi mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat, mieszkańcy powiatu siedleckiego i łukowskiego. Podczas przeszukań mundurowi zabezpieczyli m.in. torebkę z mefedronem , kilkanaście sztuk amunicji prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, blisko 500 monet z różnych epok, a także guziki, metalowe groty i inne przedmioty.


Dwóch mieszkańców powiatu siedleckiego zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty nielegalnego posiadania amunicji i środków odurzających , co zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zostali również objęci dozorem policyjnym na czas trwania postępowania.

Należy podkreślić, że zabytkowe przedmioty znalezione w ziemi stanowią własność Skarbu Państwa. O takim znalezisku należy powiadomić niezwłocznie konserwatora zabytków lub wójta. Za niewypełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Autor: kom. Agnieszka ŚwierczewskaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *