15-latek zatrzymany za kradzież i posiadanie marihuany

17 grudnia policjanci zostali wezwani do kradzieży w jednym z marketów budowlanych na terenie Nowego Targu. Złodziej ukradł wiertarko-wkrętarkę o wartości blisko 550 złotych, którą schował w plecaku i wyszedł ze sklepu.


Sprawca został jednak zatrzymany  przez ochroniarza i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Przyznał, że chciał zarobić, postanowił więc ukraść sprzęt, a później go sprzedać. Dodatkowo chłopak podał policjantom nieprawdziwe dane, co bardzo szybko wyszło na jaw i wtedy okazało się, że jest nieletni. W kieszeni spodni policjanci znaleźli woreczek strunowy z niewielką ilością marihuany.
Chłopak został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a po wykonaniu czynności przekazany pod opiekę matki. Kradzież i posiadanie narkotyków jest przestępstwem, a wprowadzenie policjantów w błąd, co do swojej tożsamości wykroczeniem. Z uwagi na nieletniość sprawcy, 15-latek będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym, a do  postępowania w sprawie będą miały zastosowanie przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *